IV Niedziela Wielkanocna 22.04.2018 r.

21 kwietnia 2018, godz.1959
  1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy prosić Pana Boga o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Środa: Św. Marka Ewangelisty
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  5. W poniedziałek i w środę o godz. 18.30 zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  6. W czwartek o godz. 18.30 zapraszam do naszego kościoła rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.
  7. Zakończyła się tegoroczna akcja Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Zostało rozdanych 40 skarbonek, wróciło 16. Udało się zebrać kwotę 1350 zł. Bóg zapłać.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: adhortacje apostolską papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym, czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele?, oraz czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? Zachęcam do lektury tego pisma.
  9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Czapla, zam. Legnica, ul. Pruszyńskiego i Agnieszka Fiał, zam. Kostomłoty, ul. Polna, oraz Adrian Czado, zam. Wilków Średzki i Patrycja Kalisz, zam. Wichrów, oraz Tomasz Paszek, zam. Racibórz, ul. Drzymały i Renata Łosińska, zam. Zabłoto – zapowiedź pierwsza.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.