IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021 r.

24 kwietnia 2021, godz.2245
    1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
    2. W piątek rozpoczniemy miesiąc maryjny – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Majówki w tygodniu będziemy odprawiać po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki będą odprawiane o godz. 16.30.
    3. We wspomnienie św. Józefa Robotnika (1 maja), Msza Św. w Wichrowie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a u nas w Kostomłotach o godz. 18.00.
    4. W przyszłą Niedzielę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
    5. Najbliższa Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00. Przypominam, że do odwołania nie ma zmiany tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
    6. Informacja dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Z powodu pandemii udzielanie Sakramentu w naszej Archidiecezji jest wstrzymane do odwołania. Tymczasem módlmy się w intencji maturzystów i 8-klasistów, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego, na czas zbliżających się egzaminów.
    7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
    8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.