IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

10 marca 2018, godz.2100
  1. Dzisiaj, w IV niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo, że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia, dlatego ta dzisiejsza Niedziela nosi nazwę „Laetare” tzn. Niedzieli Radości.
  2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witam wśród nas Ks. prof. dr hab. Piotra Mrzygłoda, wykładowcę akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, który razem z nami będzie przeżywał ten szczególny czas jakim są dni rekolekcji.
  3. Program rekolekcji jest następujący: Msze Święte wraz z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy włącznie o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze Spowiedź Świętej rekolekcyjnej, która będzie miała miejsce w środę w Wichrowie od godz. 16.30 do godz. 17.00, natomiast tu u nas w Kostomłotach od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  4. Program Rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed wejściem do Kościoła oraz można go znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej.
  5. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  7. We wtorek, 13 marca, przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o ograniczeniu handlu w niedziele, dzięki któremu robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji, o pysze i potrzebie ciągłego nawracania opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech oraz przeczytamy reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  9. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z kwiatami i z tegoroczną dekoracją do Ciemnicy i Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.