IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

13 marca 2021, godz.1856
  1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem.
  2. Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje Wielkopostne. Nauki wygłosi dla nas Ks. Eryk Dobrzański, wikariusz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Porządek Mszy Świętych rekolekcyjnych w poniedziałek i wtorek jest następujący: godz. 8.00 , godz. 17.00 (Wichrów), godz. 18.00.
  3. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Św.”. Pragnąc umożliwić nam nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, zapraszam do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej. Spowiedź Święta rekolekcyjna będzie miała miejsce w poniedziałek w Kostomłotach rano od godz. 7.30 do godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00 oraz w Wichrowie po południu od godz. 16.30 do godz. 17.00.
  4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Msza Święta będzie sprawowana w Wichrowie godz. 9.00 a w Kostomotach o godz. 17.00.
  5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. W przyszłą sobotę tj., 20 marca przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem będzie czas na indywidualną modlitwę w ciszy. Adorację zakończymy o godz. 17.00 Mszą Świętą wieczorną.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy nr Nowego Życia, u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny oraz specjalny nr Gość Extra poświęcony w całości Św. Józefowi, którego Uroczystość będziemy obchodzić 19 marca – cena tego nr to 9 zł.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.