IV Niedziela Wielkiego Postu – 26. 03. 2017 r.

25 marca 2017, godz.2219
    1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu tzw. Niedzielę Laetare.
    2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy również doroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Witam zatem bardzo serdecznie wśród nas ks. Grzegorza Sokołowskiego, który poprowadzi naszą wspólnotę w tym czasie po drogach rekolekcyjnych zamyśleń i refleksji. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej stronie Internetowej.
    3. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 18.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    4. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze Rekolekcyjnej spowiedzi Wielkopostnej w najbliższy wtorek. Spowiedź Święta będzie miała miejsce w Wichrowie od godz. 16.30 do godz. 17.00, natomiast w Kostomłotach od godz. 17.00 do godz. 18.00.
    5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
    6. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Wyjątkowo Msza Św. w Zabłociu z racji pierwszej Soboty miesiąca oraz odwiedziny chorych będą miały miejsce 8 kwietnia o godz. 7.30.
    7. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
    8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie książeczek I Komunijnych dzieci, które przystąpią w tym roku po raz pierwszy do I Komunii Świętej. Zapraszam więc bardzo serdecznie na tą Mszę Św. dzieci oraz ich rodziców.
    9. Próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej w czwartek w naszym kościele o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
    10. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z bezpłatnego szkolenia, kursu komputerowego pt. ,,Komputer na wsi – rozwój kompetencji informatycznych mieszkańców Dolnego Śląska”. Szczegółowe informacje o tym szkoleniu są umieszczone w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej stronie Internetowej. Zapisy na to szkolenie po Mszach Św. w zakrystii.
    11. Przy wyjściu z kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem dekoracji i kwiatów do tegorocznego Bożego Grobu. Polecam tą kwestię trosce i wrażliwości nas wszystkich. A za składane tam ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
    12. U ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o tym, że pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie naprawianie świata, o muzułmańskiej dzielnicy Molenbeek w Brukseli oraz o tym, że joga to nie tylko zajęcia gimnastyczne, ale coś co może mieć zły wpływ na naszą kondycję duchową i psychiczną. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o uroczystościach ku czci Św. Józefa, które miały miejsce w naszej Archikatedrze, o zaproszeniu skierowanym do młodzieży, aby wspólnie przeżywać tegoroczną Niedzielę Palmową oraz o haftowanej Ewangelii, czyli o szatach liturgicznych z ponad 800-letnia historią.
    13. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
    14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.