IV Niedziela Wielkiego Postu 27. 03. 2022 r.

26 marca 2022, godz.2246
  1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną Niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. W ramach naszego Wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa rozpoczynamy dziś w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród na Mirosława Malińskiego wieloletniego duszpasterza akademickiego Duszpasterstwa „Maciejówka”.  Zaplanujmy już teraz tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Porządek Mszy Świętych rekolekcyjnych jest następujący: poniedziałek, wtorek, środa: godz. 9.00, godz. 17.00 (Wichrów), godz. 18.00. Ponad to nauki stanowe dla małżeństw (rodziców) w Niedzielę o godz. 18.00, w poniedziałek dla mężczyzn godz. 19.00, we wtorek dla kobiet godz. 19.00. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeniowej przed kościołem oraz na nasze Internetowej stronie parafialnej.
  3. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Św.”. Pragnąc umożliwić nam nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, zapraszam do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej. Spowiedź Święta rekolekcyjna będzie miała miejsce w środę w Kostomłotach rano od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00 oraz w Wichrowie po południu od godz. 16.30 do godz. 17.00.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie są odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz.  9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali, są odprawiane tradycyjnie w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, o godz. 18.00 Droga Krzyżowa, a później Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  6. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy również modlić się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a także Gość Extra poświęcony w całości sylwetce o. Pio z Pietrelciny – cena 10 zł. Zachęcam do lektury tych
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Grzegorek, Kostomłoty i Barbara Wodecka, zam. Nowe Miasteczko – zapowiedź druga.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzę obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.