IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019 r.

30 marca 2019, godz.1852
  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje Wielkopostne. Nauki wygłosi dla nas Ks. Patryk Olejnik – wikariusz parafii pw. Św. Maurycego we Wrocławiu.
  3. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Św.”. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, zapraszam do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej. Spowiedź Święta rekolekcyjna będzie miała miejsce we wtorek: w Wichrowie od godz. 16.30 do godz. 17.00, oraz w Kostomłotach od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  4. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00, a po niej Droga Krzyżowa oraz Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych o godz. 18.00 wraz z Nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa. Również od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Adoracja w ciszy.
  5. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych.
  6. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  9. Przypominam rodzicom, opiekunom oraz samym kandydatom do Sakramentu Bierzmowania, że uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach, jest obowiązkowe jako element formacji oraz jeden z warunków dopuszczenia do tego Sakramentu. To samo dotyczy uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz comiesięcznej Spowiedzi Świętej.
  10. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m. in.: „Ziołowa apteczka na wiosnę”, czyli o tym jak odtruć organizm po zimie, oraz o bardzo ważnym w dobie dyktatury fałszywych newsów i internetowego hejtu darze rozeznawania duchowego. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.