IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 03.05.2020 r.

2 maja 2020, godz.2111
  1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z Sakramentów Świętych.
  2. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.
  3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi Królowej, naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Floriana, Czwartek: Św. Apostołów Filipa i Jakuba, Piątek: Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny – maj. Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki odprawiamy o godz. 16.30.
  6. W najbliższy czwartek, tj. 7 maja po wieczornej Mszy Św. czyli około godz. 18.30, zapraszam do naszego kościoła parafialnego na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci I Komunijnych.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego, oraz majowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.