IV Niedziela Zwykła 02.02.2020 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego

1 lutego 2020, godz.2015
  1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec – gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa, który jest dla nas Światłością świata. Przyniesione przez nas świece mają przypominać nam, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. W Święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24 z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też z naszej strony wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ten cel.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Błażeja, Środa: Św. Agaty, Czwartek: Św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  5. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz.: 16.00 do 17.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz.: 17.00 Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Wojciech Kozioł, zam. Wichrów i Weronika Więckowska, zam. Legnica – zapowiedź druga.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.