IV Niedziela Zwykła 28.01.2018 r.

27 stycznia 2018, godz.2154
  1. Dziś przeżywamy IV Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam zorganizować w dzisiejszą Niedzielę, okolicznościową zbiórkę do puszek. Zbiórka ta ma miejsce po każdej Mszy Świętej i zostanie w całości przekazana na potrzeby tych Zakonów.
  3. Informuję, że od najbliższego czwartku wracamy do sprawowania Mszy Świętych popołudniowych w tygodniu o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: św. Jana Bosko, Piątek: Święto Ofiarowania Pańskiego, Sobotę: św. Błażeja.
  5. W najbliższy piątek będziemy przeżywać kolejny Dzień Życia Konsekrowanego, które w kościelnej tradycji obchodzimy jako Święto Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Zapraszam więc bardzo serdecznie do uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej o godz. 17.00. Na Mszę Świętą przychodzimy z gromnicami, będzie miał wtedy miejsce obrzęd poświęcenia gromnic.
  6. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 16.00 do 17.00, a po niej Msza Święta o godz. 17.00 wraz z Nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa.
  7. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych.
  8. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec I Komunijnych dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej.
  10. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w soboty od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. że Mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych, skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe?, oraz o tym kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2, której celem jest pierwsze zimowe wejście na ostatni niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik? Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  12. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Anna Puzio. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.