IV Niedziela Zwykła – 29.01.2017 r.

28 stycznia 2017, godz.2330
  1. Przeżywamy dziś IV Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Jana Bosko, Czwartek: Ofiarowanie Pańskie – Święto, Piątek: Św. Błażeja
  3. Informuję, że od najbliższej środy wracamy do sprawowania Mszy Świętych popołudniowych w tygodniu o godz. 17.00.
  4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać kolejny Dzień Życia Konsekrowanego, które w kościelnej tradycji obchodzimy jako Święto Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze Świętą o godz. 17.00 przychodzimy z gromnicami, będzie miał miejsce również obrzęd poświęcenia gromnic.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  6. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 16.00 do 17.00, a po niej Msza Święta o godz. 17.00 wraz z Nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Pana Jezusa.
  7. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych.
  8. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec I Komunijnych dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej.
  10. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam przeprowadzić w dzisiejszą Niedzielę, tj. 29 stycznia 2017 r., okolicznościową zbiórkę do puszek na rzecz tych klasztorów. Zbiórka ta ma miejsce po każdej Mszy Świętej i zostanie w całości przekazana na potrzeby Zakonów Klauzurowych.
  11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia styczniowy nr Nowego Życia oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: co robić z rozproszeniami na modlitwie?, o dzielnej polskiej lekarce mieszkającej w Norwegii, która została zwolniona z pracy, bo powołała się na klauzulę sumienia oraz o wielkiej popularności muzyki disco polo.
  12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Teresa Jasińska, + Ludwik Brzuszek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.