IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r.

28 stycznia 2023, godz.2157
  1. Przeżywamy dziś 4 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w Wichrowie o godz17.00 oraz w Kostomłotach o godz. 18.00.
  3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.
  4. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy modlić się wraz z rodzicami i ich dziećmi, które w tym roku przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej. W ramach tej Mszy Św. zostaną poświęcone świece pierwszokomunijne.
  5. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy również modlić się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr Klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam przeprowadzić za tydzień okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 7.00 do godz. 8.00 , a w tym czasie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, później Msza Św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  8. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. z Zabłociu o godz. 9.00 . W miesiącu Lutym nie będzie odwiedzin chorych.
  9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Jana Bosko.
  10. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjna kolęda. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

30. 01. 2023
ul. Południowa, ul. Słoneczna od nr 1a do nr 13 włącznie
31. 01. 2023
ul. Słoneczna od nr 17 do nr 31 włącznie
01. 02. 2023
ul. Słoneczna od nr 32 do nr 54 włącznie
02. 02. 2023

Święto Ofiarowania Pańskiego – M.B. Gromnicznej

03. 02. 2023
ul. Polna od nr 1
04. 02. 2023
od godz. 10.00
ul. Wrocławska od nr 1 do końca
  1. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  2. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.