IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30. 01. 2022 r.

29 stycznia 2022, godz.2226
  1. Dziś 4 Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jana Bosko, Środa: Święto Ofiarowania Pańskiego, Sobota: Św. Agaty.
  3. W środę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz.  17.00, a w Wichrowie o godz. 18.00. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz.  16.00 do godz. 17.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 17.00 Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  5. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz.  12.00 będziemy modlić się wraz z rodzicami i ich dziećmi, które w tym roku przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej. W ramach tej Mszy Św. zostaną poświęcone świece pierwszokomunijne.
  6. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz.  12.00 będziemy również modlić się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr Klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam przeprowadzić dzisiaj okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
  8. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są o godz.  8.00 rano natomiast od środy wracamy do sprawowania Mszy Świętych o godz. 17.00.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień.