IV Niedziela Zwykła 31. 01. 2021 r.

30 stycznia 2021, godz.2046
  1. Przeżywamy dziś 4 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Ostatnia Niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
  3. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święte z błogosławieniem świec o godz. 17.00, a w Wichrowie o godz. 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
  4. We wtorek 2 lutego o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta w int. dzieci, rodziców, oraz wszystkich pracowników naszego żłobka w Kostomłotach z okazji 1 rocznicy jego powstania i funkcjonowania.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Święto Ofiarowania Pańskiego, Środa: Św. Błażeja, Piątek: Św. Agaty, Sobota: Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  6. Od jutra wracamy do sprawowania Mszy Świętych popołudniowych w tygodniu o godz. 17.00.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca.
  8. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 16.00 do 17.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 17.00 Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych.
  9. W najbliższą sobotę na Mszy Św. o godz. 16.00 będziemy się modlić wraz z rodzicami i ich dziećmi, które w tym roku przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej. W ramach tej Mszy Św. zostaną poświęcone świece I Komunijne oraz medaliki ku czci Matki Bożej.
  10. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą Niedzielę są przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej Archidiecezji oraz na Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Archidiecezji Wrocławskiej.
  12. W minionym tygodniu zakończyliśmy sprawowanie Mszy Świętych kolędowych w ramach tegorocznej „Wizyty Duszpasterskiej”. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych Mszach Świętych, za wspólne spotkanie kolędowe, za obecność, wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Regina Rostkowska, + Stanisław Grębowiec. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.