IX Niedziela Zwykła

2 czerwca 2018, godz.2305
  1. Przeżywamy dziś 9 Niedzielę Zwykłą, jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc szczególna modlitwa w intencji Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Św. o godz. 12.00 oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Również dziś obchodzimy w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość”. Jest ono bowiem jedną z najważniejszych uroczystości, które odbywają się przez cały rok w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli. Zatem za tydzień, w przyszłą Niedzielę, będziemy mogli wspomóc wszystkie te dzieła, które są prowadzone w kościele polskim swoją ofiarą składaną do puszek po Mszach Świętych, a przede wszystkim wspomóc budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Bonifacego, Piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Sobota: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała i codziennych precesji eucharystycznych. Zapraszam więc do licznego udziału w tych procesjach zarówno dzieci jak i młodzież naszej parafii, a do przygotowania asysty tych procesji proszę w tym tygodniu mieszkańców poszczególnych miejscowości i tak: w poniedziałek mieszkańców Wichrowa, we wtorek mieszkańców Zabłota, w środę mieszkańców Jenkowic. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym też dniu na wieczornej Mszy Świętej będzie miał miejsc obrzęd błogosławieństwa wianków.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszam zatem bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  7. W dalszym ciągu trwają prace malarskie przy zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali i pracują przy realizacji tego projektu, oraz przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim parafianom i dobrodziejom naszego kościoła za składane ofiary na rzecz naszego funduszu remontowo – budowlanego. Bez tych ofiar nie mogłyby być zrealizowane właśnie tego rodzaju inwestycje. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną bezpośrednio na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach za poświęcony czas i zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas, Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte w tym dniu będziemy sprawować o godz. 17.00 w Wichrowie i wieczorna Msza Święta w Kostomłotach o godz. 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. I jeszcze raz chciałbym również podziękować bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznej Uroczystości i procesji Bożego Ciała.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest najnowszy czerwcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.