I Niedziela Adwentu 01.12.2019 r.

30 listopada 2019, godz.2212
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.
  2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Franciszka Ksawerego, Środa: Św. Barbary, Piątek: Św. Mikołaja Biskupa, Sobota: Św. Ambrożego, Niedziela: Niepokalane Poczęcie N.M. Panny – Uroczystość.
  4. W okresie Adwentu będziemy tradycyjnie sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych jak i młodzież oraz przede wszystkim dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano. Bardzo proszę, aby dzieci, które będą uczęszczały na tegoroczne roraty, codziennie przygotowywały serduszka, na których będą wypisywać dobre uczynki, które udało im się zrobić w ciągu dnia. Wśród dzieci codziennie będą losowane osoby, które będą musiały zatroszczyć się o nasze 3 figurki.
  5. W dzisiejszą Niedzielę błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Nie wypada zaopatrywać się w opłatki w sklepach przy okazji np. zakupów w hipermarketach itp. Informuję także, że nikt poza osobami, które znacie i które co roku troszczą się, aby te opłatki dotarły do naszych domów, z upoważnienia parafii nie rozprowadza opłatków po naszych domach (miejscowościach). Również od dzisiejszej Niedzieli są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku przygotowała Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie codziennie rano od godz. 6,30 do godz. 7,00. W Piątek o godz. 7,00 Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych.
  8. W najbliższą sobotę wyjątkowo Msza Św. w Zabłociu o godz. 8.00, a potem tradycyjne odwiedziny chorych.
  9. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  10. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej po raz pierwszy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje poprowadzi dla nas Ks. Grzegorz Kaczybura, wikariusz parafii pw. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich.
  11. Program rekolekcji jest następujący: w Niedzielę Msze Święte wraz z naukami ogólnymi w stałym porządku, od poniedziałku do wtorku Msze Święte o godz. 7.00, 17.00 (Wichrów) i 18.00.   Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze spowiedzi świętej rekolekcyjnej, która będzie miała miejsce we wtorek w Wichrowie od godz. 16.30 do godz. 17.00. Natomiast tu u nas w Kostomłotach: spowiedź poranna od godz. 7.30 od godz. 8.30, oraz po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  12. Program Rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed wejściem do Kościoła oraz można go znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej.
  13. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej.
  14. Tradycyjnie jak każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zatem w przyszłą Niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików żyjących w krajach byłego ZSRR ofiarą składaną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  15. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  16. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.