I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018 r.

1 grudnia 2018, godz.2337
  1. Przeżywamy dziś Pierwszą Niedzielę tegorocznego Adwentu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Franciszka Ksawerego, Wtorek: Św. Barbary, Czwartek: Św. Mikołaja Biskupa, Piątek: Św. Ambrożego, Sobota: Niepokalane Poczęcie N.M. Panny – Uroczystość.
  3. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Adwent ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem jest okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
  4. W okresie Adwentu będziemy tradycyjnie sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych jak i młodzież oraz przede wszystkim dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano. Bardzo proszę, aby dzieci, które będą uczęszczały na tegoroczne roraty, codziennie przygotowywały serduszka, na których będą wypisywać dobre uczynki, które udało im się zrobić w ciągu dnia. Wśród dzieci codziennie będą losowane osoby, które będą musiały zatroszczyć się o nasze 3 figurki.
  5. W dzisiejszą Niedzielę błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Nie wypada zaopatrywać się w opłatki w sklepach przy okazji np. zakupów w hipermarketach itp. Informuję także, że nikt poza osobami, które znacie i które co roku troszczą się, aby te opłatki dotarły do naszych domów, z upoważnienia parafii nie rozprowadza opłatków po naszych domach (miejscowościach). Również od dzisiejszej Niedzieli są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku przygotowała Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  6. W naszej parafii gościmy dziś Ks. Zbigniewa Kowala Archidiecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Z tej racji wyjątkowo wystawianie Najświętszego Sakramentu będzie miało miejsce dziś po południu od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca – zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie codziennie rano od godz. 6.30 do godz. 7.00.
  9. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  10. Tradycyjnie jak każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zatem w przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików żyjących w krajach byłego ZSRR ofiarą składaną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku jest wyłożony najnowszy grudniowy nr Nowego Życia.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Sikorski, zam. Środa Śląska i Nikola Kachel, zam. Jenkowice – zapowiedź druga.
  13. Pani Wójt Gminy Kostomłoty zaprasza seniorów z terenu naszej Gminy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 16 grudnia w Sali wiejskiej w Osieku o godz. 15.00. Bliższe informacje w Urzędzie Gminy w Kostomłotach, GOK-u, oraz u Sołtysa naszej miejscowości. Gmina zapewnia transport dla osób, które zdeklarują swój udział w tym spotkaniu, a zapisy do dnia 7 grudnia.
  14. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.