I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

2 grudnia 2017, godz.2239
  1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu jest to zarazem Pierwsza Niedziela miesiąca, a więc dziś nasza wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Barbary, Środa: św. Mikołaja, Czwartek: św. Ambrożego, Piątek: Niepokalane Poczęcie N.M. Panny – Uroczystość.
  3. W okresie Adwentu będziemy tradycyjnie sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych jak i przede wszystkim dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano. Bardzo proszę, aby dzieci, które będą uczęszczały na tegoroczne roraty, codziennie przygotowywały serduszka, na których będą wypisywać dobre uczynki, które udało im się zrobić w ciągu dnia. Wśród dzieci codziennie będą losowane osoby, które będą musiały zatroszczyć się o nasze 3 figurki.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. W tym dniu szczególnie będziemy modlić się na Mszy Świętej o godz. 7.00 o święte powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Dziś po każdej Mszy Świętej święcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, zabieramy go do naszych rodzinnych domów. Nie wypada zaopatrywać się w opłatki w sklepach przy okazji np. zakupów w hipermarketach itp. Informuję także, że nikt poza osobami, które znacie i które co roku troszczą się, aby te opłatki dotarły do naszych domów, z upoważnienia parafii nie rozprowadza opłatków po naszych domach. Również od dzisiejszej Niedzieli są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku organizuje Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  6. W najbliższą sobotę w naszej parafii będziemy przeżywać Adwentową Spowiedź Świętą. Spowiedź Święta w kościele parafialnym w Kostomłotach będzie od godz. 16.30 do godz. 17.30. Natomiast w Wichrowie okazja do Spowiedzi Świętej będzie od godz. 16.00 do godz. 16.30.
  7. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zatem w przyszłą Niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików żyjących w krajach byłego ZSRR ofiarą składaną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej.
  9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  10. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie, o znakomitym sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu oraz dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii? Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  11. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  12. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Jan Miśkiewicz. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.