I Niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

2 grudnia 2023, godz.2239
  1. W dzisiejszą, pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne Święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  2. Odczytana dziś Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją sobie zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to Adwentowe oczekiwanie. W okresie Adwentu tradycyjnie będziemy sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych, młodzież i dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano (nie będzie Mszy Św. popołudniowych).
  3. Postarajmy się głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czterema świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania w ramach rekolekcji Adwentowych, które zostały zaplanowane od 3 Niedzieli tegorocznego Adwentu.
  4. Dziś po każdej Mszy Świętej święcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Informuję, że z mojego upoważnienia i na moją prośbę rozprowadzane będą opłatki w Wichrowie, Zabłociu i Jenkowicach. Natomiast w Kostomłotach opłatki będzie można zaopatrzyć się w zakrystii kościoła po Mszach Świętych w Niedzielę i tygodniu oraz w piekarni u p. Beaty Boczar i sklepie ogólnospożywczym u p. Józefa Boczara. Będą też dostępne świece Caritas Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena świec Caritas: małe 10 zł., duże 20 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na zobowiązania finansowe dotyczące naszego remontu kościoła parafialnego.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Barbary, Środa: Św. Mikołaja bpa, Czwartek: Św. Ambrożego, Piątek: Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny – Uroczystość.
  6. W najbliższą sobotę na Mszę Świętą o godz. 17.00 do Wichrowa zapraszam do wspólnej modlitwy rodziny naszej parafii, przejmujące w swych domach Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną.
  7. W przyszłą Niedzielę będziemy szczególnie modlić się w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną składaną do puszek po Mszach Świętych.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.