I NIEDZIELA ADWENTU – 27. 11. 2016 r.

26 listopada 2016, godz.2356
  1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa – Św. Andrzeja Apostoła.
  3. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Adwent jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem jest okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
  4. W okresie Adwentu serdecznie zapraszam do uczestnictwa we Mszach Świętych Roratnich. Zapraszam na nie wszystkich, zarówno starszych jak i przede wszystkim dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane o godz. 17.00. Bardzo proszę, aby dzieci, które będą uczęszczały na tegoroczne roraty, codziennie przygotowywały serduszka, na których będą wypisywać dobre uczynki, które udało im się zrobić w ciągu dnia. Wśród dzieci codziennie będą losowane osoby, które będą musiały zatroszczyć się o trzy figurki – jakie? To już niespodzianka.
  5. Dziś w pierwszą Niedzielę Adwentu, po każdej Mszy Świętej święcimy opłatki na wigilijny stół. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza zabieramy go do domów rodzinnych. Nie wypada zaopatrywać się w opłatki w sklepach przy okazji np. zakupów w hipermarketach. Informuję także, że nikt poza osobami, które znacie i które co roku troszczą się, aby te opłatki dotarły do naszych domów, z upoważnienia parafii nie rozprowadza opłatków po domach.
  6. Również od dzisiejszej Niedzieli są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku organizuje Caritas Polska. Cena tych świec co 6 zł.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od 15.00 do 16.00.
  8. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 16.00 do 17.00, a po niej Msza Święta o godz. 17.00 wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2017 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami.
  10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: listopadowy numer Nowego Życia oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o poruszającym świadectwie czeskiego misjonarza, który był więziony w Sudanie za pomoc chrześcijanom, o tym że chrześcijańska nadzieja ma niewiele wspólnego z optymizmem – czyli pierwszy odcinek Adwentowych rekolekcji pt. „Szkoła nadziei”, a w naszym wrocławskim dodatku: o tegorocznym Forum Młodych które zostało zorganizowane przez alumnów naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, oraz o fenomenie Mszy Świętych Roratnich.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy, rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.