I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

26 listopada 2022, godz.2254
  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Andrzej
  3. W czasie Adwentowego oczekiwania serdecznie zapraszam na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży naszej parafii. W naszym kościele roraty będą celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Przypominam, że przez cały miesiąc grudzień nie ma Mszy Św. popołudniowych. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami z innymi.
  4. W najbliższą środę, tj. 30 listopada, zapraszam dzieci na próbę scholi do GOK-u na  godz. 16.00.
  5. W piątek 4 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i całego świata. Od  godz. 6.00 do godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do Spowiedzi Świętej, a później Msza Święta Roratnia zbiorowa za naszych drogich zmarłych o godz. 7.00. Okazja do Spowiedzi Świętej  będzie również po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00, a potem Msza Święta wieczorna (recytowana) o godz. 18.00.
  6. Przyszła sobota to pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta w kaplicy w Zabłociu o  godz. 8.00, a później odwiedziny chorych. Chorych oraz ich adresy zamieszkania można zgłaszać dziś i w tygodniu po Mszach Świętych.
  7. Przyszła Niedziela, to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych na Mszy Świętej o  godz. 12.00.
  8. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2023 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  9. Dziś po każdej Mszy Świętej święcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Tak jak w zeszłym roku opłatki i świece można nabywać również w następujących miejscach: W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Piekarnia u p. Beaty Boczar, 3. Sklep spożywczy u p. Józefa Boczara, 4. Sklep spożywczy w Zabłociu u p. Małgorzaty Jakubowskiej. Są również do kupienia świece w ramach akcji „Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom”. Cena świec Caritas: małe 10 zł., duże 20 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą, która w tym roku w całości  przeznaczona jest na trwający remont naszego kościoła parafialnego.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.