I Niedziela Adwentu 28. 11. 2021 r.

27 listopada 2021, godz.2222
  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – a więc Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel, tzn. Bóg z nami.
  2. Adwent rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Andrzeja Apostoła, Piątek: Św. Franciszka Ksawerego, Sobota: Św. Barbary.
  4. W czasie Adwentowego oczekiwania serdecznie zapraszam na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży naszej parafii. W naszym kościele roraty będą celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Przypominam, że przez cały miesiąc grudzień nie ma Mszy Św. popołudniowych. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami z innymi.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, braci zakonnych i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.
  6. W piątek 4 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Od 6.00 do godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej w czasie trwania adoracji, a potem Msza Św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  7. Przyszła Niedziela, to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych na Mszy Św. o 12.00. Przyszła Niedziela to również dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary składane do puszek po Mszach Świętych będą przeznaczone na ten cel.
  8. Dziś po każdej Mszy Świętej święcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Z racji trwającej pandemii koronawirusa w tym roku w naszej parafii zarówno opłatki jak i świece Caritas nie będą roznoszone po naszych domach, ale będą dostępne, tak jak w zeszłym roku, w następujących miejscach: W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Sklep spożywczy u p. Małgorzaty Drozdek, 3. Cukiernia u p. Barbary Ksiądzyny, 4. Piekarnia u p. Beaty Boczar, 5. Sklep ogólnospożywczy w Zabłociu u p. Małgorzaty Jakubowskiej. Informuję także, że nikt z upoważnienia parafii nie rozprowadza świec oraz opłatków po naszych domach. Cena świec Caritas: małe 7 zł., duże 16 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą przeznaczoną na bieżące potrzeby naszego kościoła.
  9. Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Kazimiera Bodnar. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.