I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

28 listopada 2020, godz.2255
  1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
  2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej Roratami. Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 7.00. Mszy Świętych popołudniowy w okresie adwentu nie będzie.
  3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami z innymi.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Andrzeja Apostoła, Czwartek: Św. Franciszka Ksawerego, Piątek: Św. Barbary.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.
  6. W piątek 4 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Od godz. 6.00 do godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej w czasie trwania adoracji, a potem Msza Św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  7. Przyszła Niedziela, to Pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych na Mszy Św. o godz. 12.00. Przyszła Niedziela to również dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem po Mszach Świętych.
  8. Z racji trwającej pandemii koronawirusa w tym roku w naszej parafii zarówno opłatki jak i świece Caritas nie będą roznoszone po naszych domach, ale będą dostępne w następujących miejscach: 1. W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Sklep spożywczy u p. Małgorzaty Drozdek, 3. Piekarnia u p. Beaty Boczar, 4. Cukiernia u p. Barbary Ksiądzyny. Informuję także, że nikt z upoważnienia parafii nie rozprowadza świec oraz opłatków po naszych domach. Cena świec Caritas: małe 6 zł., duże 15 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą przeznaczoną na bieżące potrzeby naszego kościoła.
  9. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2021 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  10. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  11. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni obecnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  12. Na balaskach w koszyku jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  13. W minionym czasie odeszła do wieczności: + Halina Przepiórka. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  14. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.