Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 20. 11. 2016 r.

19 listopada 2016, godz.2253
  1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, Wtorek: Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, Piątek: św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy.
  3. W miniony piątek zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa wypominkowe za naszych drogich zmarłych. Dziękuje za wspólną modlitwę w tym czasie i za ofiary złożone z okazji wypominków.
  4. Już w przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Adwent ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
  5. W okresie Adwentu będziemy tradycyjnie sprawować Mszę Święte Roratnie. Zapraszam wiec wszystkich, zarówno starszych jak i przede wszystkim dzieci do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami, tak aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane o godz. 17.00. Bardzo proszę aby dzieci które będą uczęszczały na tegoroczne roraty codziennie przygotowywały serduszka na których będą wypisywać dobre uczynki które udało im się zrobić w ciągu dnia. Wśród dzieci codziennie będą losowane osoby które będą musiały zatroszczyć się 3 figurkami – a jakimi? To już niespodzianka.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od 15.00 do 16.00.
  7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: listopadowy numer Nowego Życia, oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o polityce międzynarodowej pod wodzą Donalda Trumpa, jak być wiernym w modlitwie gdy panuje nuda i nic się nie dzieje, oraz czy można przekształcić kombinat usług religijnych we wspólnotę.
  9. Po Mszach Świętych w zakrystii jest jeszcze do kupienia kalendarz ścienny wydany z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich, który został przygotowany przez naszą Archidiecezję. Cena tego kalendarza to 10 zł. Serdecznie zachęcam do kupna tego wydania.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy, rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.