Niedziela Chrztu Pańskiego 07. 01. 2018 r.

6 stycznia 2018, godz.2146
  1. Dziś przeżywamy doroczną Uroczystość Chrztu Pańskiego. Dzisiejsze święto to święto epifanii, czyli objawienia się Boga i rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wspominając dziś chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który uczynił nas dziećmi Boga i Kościoła. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, chrzestnych i wszystkich, którzy mieli wpływ na przekazanie nam wiary.
  2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego.
  3. Informuję, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu są sprawowane o godz. 8.00 rano.
  4. Kancelaria Parafialna w miesiącu styczniu jest czynna tylko w soboty od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  5. W tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

08.01.2018

ZABŁOTO Od p. Mariana Orłowskiego

do p. Tomasza Piwowara

09.01.2018

ZABŁOTO Od p. Bożeny Martka

do p. Dariusza Miśkiewicza

KOSTOMŁOTY ul. Ogrodowa od nr 1 do końca

ul. Średzka od nr 14 do nr 18 a

KOSTOMŁOTY ul. Średzka od nr 18 c do nr 25 włącznie

KOSTOMŁOTY ul. Średzka od nr 13 do nr 2

13.01.2018

KOSTOMŁOTY
od godz. 10.00
ul. 1 Maja od nr 26 do nr 14

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia styczniowy nr Nowego Życia oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi; o nowym biskupie Paryża, który jest lekarzem, święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, od stycznia jest pasterzem najważniejszej francuskiej diecezji oraz jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku. A w naszym wrocławskim dodatku przeczytamy m.in.: o Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbyło się w Bazylei, o Stowarzyszeniu Misja Dworcowa oraz o dziękczynieniu za wydarzenia, które miały miejsce w naszej Archidiecezji. Zachęcam do lektury tego czasopisma.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.