NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 09. 01. 2022 r.

8 stycznia 2022, godz.2124
  1. Dziś w liturgii celebrujemy Święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć swój Sakrament Chrztu Świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten Sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane będą o 8.00 rano, natomiast po południu o godz. 17.00 Msze Święte kolędowe w intencji mieszkańców naszej parafii.

Plan Mszy Świętych Kolędowych jest następujący:

10. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. 1 Maja

11. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Południowa, ul. Słoneczna

12. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Wrocławska

13. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Polna, ul. Szpitalna, ul. Jarzębinowa

14. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Świerkowa, ul. Sosnowa, ul. Krótka, ul. Wąska

15. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Rynek, oraz dla tych wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy Świętej kolędowej w wyznaczonym dla nich terminie
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Mieczysław Malec, + Stanisława Gładysz. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  2. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień.