Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019 r.

12 stycznia 2019, godz.2057
  1. Obchodzone dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do Święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Św. Antoniego, Sobota: Św. Józefa Sebastiana Pelczara – Biskupa.
  3. We wtorek 22 stycznia rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę.
  6. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Przypominam, że kolęda w tygodniu rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

Poniedziałek  14.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. 1 Maja od nr 13 do nr 1
Wtorek 15.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Południowa ul. Słoneczna od nr 1 do nr 25
Środa 16.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Słoneczna od nr 26 do nr 54
Czwartek 17.01.2019
Piątek 18.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Polna od nr 1 do nr 15
Sobota 19.01.2019 KOSTOMŁOTY
od godz. 10.00
ul. Ślężna od nr 3, ul. Sportowa od nr 2, ul. Jaśminowa, ul. Klonowa od nr 20, ul. Akacjowa od nr końcowych do nr 1, ul. Na Zaciszu

7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.