NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20. 11. 2022 R.

19 listopada 2022, godz.2237
  1. Dziś ostatnia Niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy młodych ludzi serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, Wtorek: Św. Cecylii, Czwartek: Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lang i Towarzysz.
  3. W najbliższą środę, tj. 23 listopada, zapraszam dzieci na próbę scholi do GOK-u na godz. 16.00.
  4. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2023 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  5. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  6. W okresie Adwentu tradycyjnie będziemy sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych, młodzież i dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano (nie będzie Mszy Św. popołudniowych).
  7. Również za tydzień po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Informuję, że z upoważnienia parafii rozprowadzane będą świece i opłatki w Wichrowie, Zabłociu i Jenkowicach.  Cena świec Caritas: małe 10 zł., duże 20 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą, która w tym roku w całości przeznaczona jest na trwający remont naszego kościoła parafialnego.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.