Niedziela Męki Pańskiej 05.04.2020 r.

4 kwietnia 2020, godz.2224
    1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu, w tym roku szczególnie dzięki środkom społecznego przekazu i różnego rodzaju masmediom.
    2. Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, usilnie zachęcam do bezwzględnego przestrzegania zasad związanych ze stanem epidemii w Polsce: ZOSTAŃMY W DOMU!!! – zachęcam, aby we Mszach Świętych Święte Triduum Paschalnego i nabożeństwach tego tygodnia uczestniczyć przez transmisje telewizyjne, radiowe lub Internet. Pamiętajmy, aby uczestnicząc w takiej modlitwie przyjąć obwiednią postawę, wyłączając się z innych zajęć i skupić się na liturgii.
    3. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. W tym roku w naszej świątyni Święte Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału wiernych. W tych dniach będzie możliwość uczestniczenia w tych wydarzeniach w liturgii sprawowanej w naszym kościele poprzez transmisje On-Line na portalu Kostomłoty News.

Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego jest następujący:

• Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 15.00. Po Mszy Świętej możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do godz. 18.00. Kościół w czasie adoracji będzie otwarty z zachowaniem wprowadzonych zasad związanych ze stanem epidemii, tzn. 5 osób obecnych w świątyni.
  • Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 15.00 Drogą Krzyżową wraz z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. Po skończonej Liturgii możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Bożym Grobie od godz. 17.00 do godz. 18.00. Kościół w czasie adoracji będzie otwarty z zachowaniem wprowadzonych zasad związanych ze stanem epidemii, tzn. 5 osób obecnych w świątyni. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
  • Wielka Sobota – dzień uwielbienia Chrystusa umęczonego za nas i złożonego do grobu. Adoracja w Bożym Grobie od godz. 15.00 do godz. 18.00 z zachowaniem wprowadzonych zasad związanych ze stanem epidemii, tzn. 5 osób obecnych w świątyni. Uroczystą Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.30.

4. Przyszła Niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. Taki sam porządek Mszy Świętych będzie obowiązywał w Poniedziałek Wielkanocny
5. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
6. Kancelaria Parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie pilne sprawy proszę załatwiać telefonicznie lub e-mailowo.
7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.