NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 07. 04. 2024 R.

6 kwietnia 2024, godz.2242
  1. Dzisiejsza Niedziela ma wiele określeń: Przewodnia, Biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże Miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Zapraszam wszystkich dziś do naszego kościoła do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W przyszłą Niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcam wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego do ręki, jego czytania i medytowania.
  4. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  5. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragnę przekazać moje serdeczne życzenia, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i w Waszych domach.