Niedziela Miłosierdzia Bożego 08.04.2018 r.

8 kwietnia 2018, godz.0642
  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: „Pan mój i Bóg mój”, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. Zapraszam dziś do kościoła na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele i w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną.
  3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00, a w Wichrowie o godz. 17.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  5. W najbliższy poniedziałek i w środę o godz. 18.30 zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Damian Prokop, zam. Rzeczyca i Agata Chodak, zam. Zabłoto – zapowiedź trzecia.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny.
  8. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.