Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

10 kwietnia 2021, godz.2002
  1. Druga Niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień Miłosierdzia. W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia. Bądźcie świadkami Miłosierdzia!”.
  2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Zapraszam dziś na o godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  3. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Dziś też przynosimy do naszej świątyni skarbonki Caritas w ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Damian Włodziński, zam. Mietków i Aneta Kozłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia.
  5. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.