Niedziela Miłosierdzia Bożego 23. 04. 2017 r.

22 kwietnia 2017, godz.2157
  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy jednocześnie oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam zatem dzisiaj bardzo serdecznie do naszej świątyni na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Wojciecha głównego patrona Polski, Wtorek: Św. Marka Ewangelisty, Sobota: Św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.
  3. W dzisiejszą Niedzielę przynosimy do naszej świątyni skarbonki, które zabraliśmy do naszych domów w czasie Wielkiego Postu i do których składaliśmy drobne pieniądze jako jałmużnę wielkopostną w ramach akcji Caritas. Również dziś w Niedzielę Miłosierdzia prowadzona jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, a przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo. Pomoc do Syrii zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  5. Próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej w czwartek w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30.
  6. W piątek tradycyjnie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z nowenną do Bożego Miłosierdzia.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia kwietniowy nr Nowego Życia. Natomiast u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o czasie katechumenów, o tożsamości Europy, która coraz częściej zapomina o swoich chrześcijańskich korzeniach\ oraz co łączy Fatimę ze Św. Siostrą Faustyną. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o domie rekolekcyjnym w Bardzie Śląskim, który gromadzi tłumy uczestników oraz o zaproszeniu na pielgrzymkę w dniu 1 Maja na szczyt góry Ślęży. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączony jest film DVD pt. „Zmartwychwstały”.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dariusz Bartoszewski zam. Kostomłoty i Paulina Mudra zam. Dębice – zapowiedz pierwsza.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.