NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12. 06. 2022 R.

11 czerwca 2022, godz.2122
  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Antoniego z Padwy, Środa: Bł. Michała Kozala, Piątek: Św. Alberta Chmielowskieg.
  3. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy Św. wieczornej o  godz.  18.00, natomiast w Niedzielę czerwcówki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek na  godz.  18.00 zapraszam na Mszę Świętą i wspólną modlitwę do naszego kościoła kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, będzie to zarazem dzień modlitwy Fatimskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się próba liturgiczna.
  5. Okazja do Spowiedzi Św. przed Bierzmowaniem będzie we wtorek od  godz. 16.00 do godz. 17.00.
  6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o  godz. 12.00, po której wyruszy procesja. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie naszej procesji przez poszczególne miejscowości. I tak: Ołtarz 1 – mieszkańcy Kostomłot zam. przy ul. Szpitalnej, Ołtarz 2 – mieszkańcy Wichrowa, Ołtarz 3 – mieszkańcy Zabłota, Ołtarz 4 – mieszkańcy Jenkowic. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) oraz o godz. 12.00. Na naszą Procesję Eucharystyczną bardzo serdecznie zapraszam dzieci I Komunijne w strojach Komunijnych, a szczególnie dziewczynki, chcące sypać kwiatki podczas procesji. Przypominam, że udział w Eucharystii w tym dniu jest dla katolika obowiązkowy.
  7. Uroczystość Bożego Ciała poprzedzimy w tym roku Triduum Eucharystycznym – zapraszam w poniedziałek i we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od  godz.  17.00 do godz. 18.00 następnie Msza św. wieczorna i nabożeństwo czerwcowe.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.