NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 10. 04. 2022 R.

9 kwietnia 2022, godz.1710
  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.
  2. Dziś także przypada 12 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
  3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.00 Drogą Krzyżową oraz Koronką i Nowenną do Bożego Miłosierdzia. Po skończonej modlitwie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz ograniczamy posiłki do jednego pełnego i dwóch lekkich w ciągu dnia. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej. Po skończonej Liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Bożym Grobie i adoracja do godz. 21.00.

Wielka Sobota – dzień uwielbienia Chrystusa umęczonego za nas i złożonego do grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Bożym Grobie rozpoczniemy Koronką i Nowenną do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Adoracja potrwa do godz. 18.00. Uroczystą Wigilię Paschalną rozpoczniemy obrzędem poświęcenia ognia przed kościołem o godz. 20.30. Liturgię Wigilii Paschalnej zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie procesji, a więc chorągwi i baldachimu. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece (wraz z ochraniaczami), które posłużą nam do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W sposób szczególny do uczestnictwa i przeżywania nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego zachęcam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będzie miało następujący porządek:

Jenkowice: przy krzyżu o godz. 9.00
Zabłoto: przy krzyżu o godz. 9.15, przy kaplicy o godz. 9.30
Wichrów: o godz. 10.00
Kostomłoty: o godz.: 10.30, 11.00, 11.30

1. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
  2. Przyszła Niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane o godz.  8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. Taki sam porządek Mszy Świętych będzie obowiązywał w Poniedziałek Wielkanocny.
  3. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją Wielkanocną. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Jan Styciuk. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a także Gość Extra poświęcony sylwetce o. Pio z Pietrelciny. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzę obfitości Bożych darów.