Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 28.03.2021 r.

27 marca 2021, godz.2041
  1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa Zmartwychwstania.
  2. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. W tym roku w/g wskazań Dekretu na Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne Roku Pańskiego 2021 Ks. Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego będzie ono sprawowane z zachowaniem wprowadzonych zasad związanych ze stanem epidemii, tzn. wewnątrz świątyni w Kostomłotach może jednocześnie przebywać 18 osób (miejsca oznaczone karteczkami na ławkach).

Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego:

• Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.
  • Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.00 Drogą Krzyżową oraz Koronką i Nowenną do Bożego Miłosierdzia. Po skończonej modlitwie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Kościół w czasie adoracji będzie otwarty z zachowaniem zasad związanych ze stanem epidemii, tzn. 18 osób obecnych w świątyni. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz ograniczamy posiłki do jednego pełnego i dwóch lekkich w ciągu dnia. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej. Po skończonej Liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Bożym Grobie i adoracja do godz. 21.00.
  • Wielka Sobota – dzień uwielbienia Chrystusa umęczonego za nas i złożonego do grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Bożym Grobie od godz. 15.00 do godz. 18.00 z zachowaniem zasad związanych ze stanem epidemii, tzn. 18 osób obecnych w świątyni. Uroczystą Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.30.

W tych dniach będzie możliwość uczestniczenia w tych wydarzeniach w liturgii sprawowanej w naszym kościele poprzez transmisje On-Line na portalu Kostomłoty News do czego serdecznie zapraszam szczególnie naszych seniorów.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będzie się odbywało na zewnątrz kościoła i będzie miało następujący porządek:

• Jenkowice przy krzyżu o godz. 9.00
  • Zabłoto przy krzyżu o godz. 9.15, przy kaplicy o godz. 9.30
  • Wichrów o godz. 10.00
  • Kostomłoty o godz.: 10.30, 11.00, 11.30

3. Przyszła Niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. Msza Święta o godz. 12.00 będzie sprawowana w int. Wspólnoty Żywego Różańca, ale nie będzie w tym miesiącu zmiany tajemnic różańcowych. Taki sam porządek Mszy Świętych będzie obowiązywał w Poniedziałek Wielkanocny.
4. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją Wielkanocną. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dawid Żądło, zam. Kostomłoty i Patrycja Jasiecka, zam. Kąty Wrocławskie – zapowiedź druga, oraz Damian Włodziński, zam. Mietków i Aneta Kozłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza.
6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.