NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 29.12.2019 r.

28 grudnia 2019, godz.2211
  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi.
  2. We wtorek, 31 grudnia, podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o Jego błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą parafią.
  3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 7.00 do godz. 8.00 rano, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych.
  5. W najbliższą Niedzielę Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej tradycyjnie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:
Poniedziałek 30. 12.2019 ZABŁOTO Od p. Marcina Martka do p. Dariusza Miśkiewicza
Wtorek 31. 12. 2019 SYLWESTER
Środa 01. 01. 2020 NOWY ROK
Czwartek 02. 01. 2020 WICHRÓW Od p. Wiesława Rostkowskiego do p. Wiesława Suszyńskiego
Piątek 03. 01. 2020 WICHRÓW Od p. Łukasza Grycaj do p. Janusza Steca
Sobota 04. 01. 2020 WICHRÓW od godz.  10.00 Od p. Wiesławy Wiglusz do p. Stanisława Sochy

7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w Sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.

8. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 05. 01. 2020 r. (tj. niedziela) o godz. 15.00. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Lucyny Partyki lub u Sołtysa wsi. Koszt tego spotkania to 50 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.