Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018 r.

29 grudnia 2018, godz.2030
  1. Dzisiejsza Niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę Świętą na zakończenie starego roku na godz. 17.00, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni Nowego Roku.
  3. We wtorek, 1 stycznia, pierwszy dzień Nowego 2019 Roku, a zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  4. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte powszednie sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 rano.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 7.00 do godz. 8.00 rano.
  7. W najbliższą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Objawiania Pańskiego w tradycji nazywaną Uroczystością Trzech Króli. Po każdej z Mszy Świętych będzie obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Również w najbliższą Niedzielę, tj. 6 stycznia, w imieniu swoim oraz dzieci i nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, serdecznie zapraszam na Jasełka Bożonarodzeniowe, które zostaną zaprezentowane na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  9. W tym tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Przypominam, że kolęda w tygodniu rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

02.01.2019

JENKOWICE Od p. Ludwika Dziuby do p. Lidii Wanatowicz

Czwarte
03.01.2019

JENKOWICE

Od p. Kazimiery Kulby do p. Bogusława Zuchowskiego

04.01.2019

ZABŁOTO

Od p. Rafała Janiec do p. Marka Krycińskiego

05.01.2019
ZABŁOTO
od godz. 10.00

Od p. Janusza Kuneckiego do p. Tomasza Piwowara

10. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Wigilijne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 05.01.2019 r. o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w Sali ZGK. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Elżbiety Ziobro. Koszt tego spotkania to 40 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.