NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31. 12. 2017 r.

30 grudnia 2017, godz.2219
  1. Dziś przeżywmy doroczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się zatem szczególnie o potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii. Jest to zarazem ostatni dzień starego roku. Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na Msze Świętą dziękczynną na zakończenie Roku Kalendarzowego o godz. 17.00.
  2. Jutro pierwszy dzień Nowego 2018 Roku, a zarazem jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00.
  3. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte powszednie sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 rano.
  4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawiania Pańskiego w tradycji nazywaną Uroczystością Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w/g niedzielnego porządku, a więc o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00 i o godz. 17.00. Po każdej z Mszy Świętych będzie obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 7.00 do godz. 8.00 rano. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościelnego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Chciałbym jak zawsze przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  6. W najbliższą Niedzielę, tj. 7 stycznia, w imieniu swoim oraz dzieci i nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, serdecznie zapraszam na Jasełka Bożonarodzeniowe, które zostaną zaprezentowane na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  8. W tym tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Przypominam, że kolęda w tygodniu rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

02.01.2018

JENKOWICE Od p. Henryka Kopały

do p. Lidii Wanatowicz

03.01.2018

JENKOWICE Od p. Kazimiery Kulby

do p. Bogusława Zuchowskiego

04.01.2018

ZABŁOTO Od p. Rafała Janiec

do p. Marka Krycińskiego

05.01.2017

ZABŁOTO p. Janusza Kuneckiego

do p. Mariana Styciuka

Sobota 06.01.2017 Uroczystość Trzech Króli

9. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Wigilijne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 06. 01. 2018 r. o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w Sali ZGK. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Elżbiety Ziobro. Koszt tego spotkania to 40 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w tych dniach.