NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31. 12. 2023 R.

30 grudnia 2023, godz.2137
  1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją Mszą Świętą o godz. 17.00. Intencją tej Mszy Świętej będzie również modlitwa za naszych zmarłych parafian, którzy odeszli z naszej wspólnoty w minionym roku. Szczególnie zapraszam na tę Mszę Świętą rodziny, które pożegnały w tym roku swoich bliskich.
  3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte w dniu jutrzejszym naszym kościele: o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00.
  4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.
  5. W Pierszy piątek misiąca okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 7.00 do godz. 8.00 a potem Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
  6. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele: o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. W Uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia będą zbierane do puszek ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam nam wszystkim tę dodatkową składkę.
  7. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, przede wszystkim z błogosławieństwem Bożym i modlitwą. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

02. 01. 2024
JENKOWICE
Od rodziny p. Dziuby
do p. Marka Broniewicza
03. 01. 2024
JENKOWICE
Od p. Stanisława Targosza
do p. Bogusława Żuchowskiego
ZABŁOTO
Od p. Rafała Janiec
do p. Marka Krycińskiego
05. 01. 2024
ZABŁOTO
Od p. Janusza Kuneckiego
do p. Mariana Styciuka
  1. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu świętowania Narodzenia Pańskiego (trwamy w oktawie świąt Narodzenia Pańskiego) oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.