NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26. 12. 2021 R.

25 grudnia 2021, godz.2209
  1. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza świątynia wygląda tak pięknie w te święta. Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznych w naszej świątyni, za przygotowanie i ubranie choinek oraz za ustawienie szopki. Niech dobry Bóg pobłogosławi wszystkich, którzy poświęcili swój czas i talenty na to, aby atmosfera i wygląd naszej świątyni były radością nas wszystkich. Bóg Zapłać.
  2. Dziś, w ostatnią Niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  3. W poniedziałek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy Świętej o 8.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wina i podania go wiernym.
  4. W tym najbliższym czasie rozpoczęlibyśmy tradycyjną kolędę w naszej parafii, ale tak jak już wspomniałem w tym roku z racji pandemii koronawirusa kolędy nie będzie. Zapraszam natomiast do uczestnictwa w Mszach Świętych kolędowych przedstawicieli rodzin z poszczególnych miejscowości i ulic wchodzących w skład naszej Parafii. I tak w tym tygodniu Msze Święte kolędowe będą miały miejsce w Kościele filialnym w Wichrowie o 1700. W poniedziałek zapraszam przedstawicieli rodzin zamieszkałych od nr 1 b do 13, we wtorek od nr 14 do 17 b, i w środę od nr 18 do 31 a. Natomiast w czwartek będziemy się modlić w kościele w Kostomłotach o godz. 17.00 za mieszkańców Jenkowic.
  5. Zbliża się powoli koniec roku kalendarzowego. 31 grudnia, tj. w piątek, zapraszam na 17.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne połączone z Mszą Świętą, w czasie której podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku. Będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok. Msza Święta w Wichrowie na zakończenie roku o godz. 9.00 rano.
  6. W sobotę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  7. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.