I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

29 lutego 2020, godz.2249
  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga, oraz o pokój na świecie.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  3. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz.: 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz.: 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz.: 16.00 do godz.: 17.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Droga Krzyżowa oraz Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych. Natomiast w sobotę Msza Święta w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjne odwiedziny chorych.
  7. Za tydzień przypada Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie zbierana misyjna jałmużna do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom.
  8. W nawiązaniu do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego w naszej Archidiecezji powstała inicjatywa modlitwy w poszczególnych parafiach o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. Apostolat modlitwy „dwunastka” to 12 osób (na wzór 12 Apostołów), którzy właśnie od dziś, przez okres jednego roku będą modlić się codziennie krótką modlitwą w tej intencji.
  9. Dzisiaj dalej możemy nabyć przy wyjściu z kościoła Wielkopostną Zdrapkę” za symboliczną złotówkę. Stanowi ona bardzo dobrą pomoc w przeżyciu każdego dnia Wielkiego Postu, jest inspiracją do modlitw, nie męczy, ale fascynuje nową modlitewną rzeczywistością.
  10. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  11. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Natomiast na stoliku wyłożone są skarbonki przygotowane przez Caritas Polska w ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej.
  13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Drozdek, zam. Kostomłoty i Sylwia Kmiecik, zam. Strzelin – zapowiedź pierwsza.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Jadwiga Filipiak, + Michalina Sudoł + Jan Kiepura. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  15. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.