I Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2017 r.

5 marca 2017, godz.0648
  1. Dziś przeżywamy I Niedziele tegorocznego Wielkiego Postu.
  2. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. W naszej parafii Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowana będzie Msza Święta. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są tradycyjnie w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek oraz w sobotę.
  5. Firma szyjąca stroje I Komunijne dla naszych dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. zaprasza na spotkanie i odbiór uszytych już strojów w najbliższą środę tj. 8 marca do sali znajdującej się w GOK-u. Na godz. 18.00 zapraszamy chłopców, a na godz. 19.00 zapraszamy dziewczynki. Rodziców proszę, aby pamiętali, że przy okazji tego spotkania będzie już możliwość finansowego uregulowania za uszyte stroje i kupna ewentualnych dodatków.
  6. Jak co roku, II Niedziela Wielkiego Postu w kościele polskim jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą Niedziele po każdej Mszy Świętej będzie zbierana misyjna jałmużna do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia marcowy nr Nowego Życia poświęcony 750-leciu kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. Przybliżony został czytelnikom jej życiorys i charakterystyczne cechy. Interesująco przedstawia się zaprezentowanie najnowszych badań nad piastowskim zamkiem we Wrocławiu – miejscem, gdzie mieszkała Św. Jadwiga. Na Wielki Post proponujemy tekst o odraczaniu gratyfikacji, a także o skuteczności rachunku sumienia. Do numeru dołączono wkładkę z propozycjami ośmiu rachunków sumienia przygotowanymi przez ks. Aleksandra Radeckiego. A u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o wezwaniu do pokuty, o które prosiła Matka Boża w swoich objawieniach w Fatimie oraz o tym, co trzeba zrobić, aby zostać wpuszczonym do Czyśćca. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o przygotowaniach do Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, o akcjach charytatywnych prowadzonych przez Wrocławski Caritas, oraz o nabożeństwie do Św. Rity, które ma miejsce każdego 22 dnia miesiąca w miejscowości Smolna w naszej Archidiecezji. Na stoliku wyłożone są również skarbonki przygotowane przez Caritas Polska w ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej.
  8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stefania Golińska, + Genowefa Buczek, + Zbigniew Oleśków. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.