I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06. 03. 2022 r.

5 marca 2022, godz.2239
  1. Dziś 1 Niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  2. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  3. Na prośbę Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dziś po każdej Mszy Świętej prowadzona jest zbiórka do puszek środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Najbliższa Niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszam do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
  6. W ramach naszego Wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie odbędą się one w dniach 27- 30 marca a wygłosi je Ks. Mirosław Maliński wieloletni duszpasterz akademicki Duszpasterstwa „Maciejówka”, rektor kościoła św. Macieja we Wrocławiu, redaktor naczelny portalu internetowego „2 Ryby”. Zaplanujmy już teraz tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim Paniom życzę obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.