I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

9 marca 2019, godz.2247
  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą podczas wieczornej Mszy Świętej.
  3. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz.: 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz.: 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00, oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  5. Za tydzień przypada Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie zbierana misyjna jałmużna do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Rembiok, zam. Piotrowice i Alicja Jakubczak, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Kazimierz Lewicki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Natomiast na stoliku wyłożone są skarbonki przygotowane przez Caritas Polska w ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.