I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r.

18 lutego 2018, godz.0644
  1. Dziś przeżywamy I Niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu.
  2. Już dzisiaj informuję, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 11 marca. Poprowadzi je Ks. prof. dr hab. Piotr Mrzygłód, wykładowca akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.
  3. Za tydzień przypada Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie zbierana misyjna jałmużna do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz.: 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz.: 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz.: 15.00 do godz.: 16.00.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o pierwszej odsłonie cyklu wielkopostnego poświęconego spowiedzi, o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej, o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego oraz o Pokorze, którego nigdy dość, czyli zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze. A na stoliku wyłożony jest lutowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektur tych czasopism.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Janusz, zam. Środa Śląska i Magdalena Styciuk, zam. Zabłoto – zapowiedź trzecia.
  8. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz za złożone przez rodziny sprzątające ofiary na kwiaty i dekorację do naszego kościoła.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.