I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

20 lutego 2021, godz.1801
    1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
    2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
    3. Dzisiaj po Mszach Świętych można zabrać wielkopostne skarbonki „Caritas”. Jest to akcja prowadzona pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Zebrane w czasie Wielkiego Postu ofiary, przynosimy do kościoła w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – tydzień po świętach, kiedy rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
    4. Przyszła Niedziela, zwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji po Mszach Świętych prowadzona będzie zbiórka do puszek na wsparcie projektów misyjnych realizowanych przez dzieło pomocy misjonarzom posługującym w krajach misyjnych.
    5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Tadeusz Wójcik, + Ireneusz Błaszczyk. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
    6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.