Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018 r.

1 kwietnia 2018, godz.0003
  1. Przeżywamy największe i najważniejsze tajemnice naszej wiary. Fakt Zmartwychwstania Jezusa jest fundamentalną prawdą naszej wiary, nadaje on sens całemu naszemu życiu i naszej religijności. Wszystkim drogim parafianom i miłym gościom, życzę, niech Zmartwychwstały Pan rozjaśni naszą ciemność i obudzi w nas pragnienie szukania Go. Niech zaprowadzi nas do pustego grobu, abyśmy zobaczyli, że to On jest tym, który może odsunąć każdy kamień w naszym życiu. Radujmy się – Jezus żyje i jest z nami! Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!
  2. Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszej świątyni do Świąt i przeżycia uroczystości Wielkiego Tygodnia. Dziękuję w sposób szczególny wszystkim osobom, które zarówno tu w naszym kościele w Kostomłotach, jak w kościele filialnym w Wichrowie poświęciły swój czas i zdolności w przygotowaniu zarówno Ciemnicy jak i Bożego Grobu oraz dekoracji znajdującej się przy ołtarzu. Dziękuję wszystkim ministrantom i kandydatom z Liturgicznej Służby Ołtarza za piękną służbę w tych dniach przy ołtarzu. Dziękuję osobom, które złożyły swoje ofiary do skarbonki na tegoroczne dekoracje związane z naszymi świętami. Dziękuje wszystkim sprzątającym kościół i tym, którzy ofiarnie służyli w tym czasie przeróżną pomocą. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo wielu obowiązków, w poczuciu odpowiedzialności za wspólnotę parafialną, znaleźli czas na chwilę modlitwy i refleksji podczas adoracji m.in. w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Dziękujemy za udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego oraz za złożone przy tej okazji ofiary.
  3. Jutro II dzień świąt, Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 (Wichrów), oraz o godz. 12.00. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na utrzymanie Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Za ofiarność serdecznie dziękuję.
  4. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschalną, przeżywamy je jak jedną uroczystość. W ramach przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia Bożego na Mszach Świętych wieczornych o godz. 18.00 będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia połączoną z modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  7. W najbliższą środę o godz. 18.30 zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  8. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca, a więc Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30.
  9. Zbliża się uroczysty moment wprowadzenia do naszej parafii (świątyni) relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Uroczysta Msza Święta wraz z instalacją relikwii w naszym kościele odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 7 kwietnia o godz. 18.00. Podczas tej Mszy Świętej będziemy gościć w naszej wspólnocie Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Ofiary składane podczas tej Mszy Świętej będą przeznaczone na sfinansowanie relikwiarza, który został zakupiony przy tej okazji, a w którym to relikwiarzu znajdują się relikwie Św. Siostry Faustyny.
  10. W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Przyszła Niedziela, to zarazem Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszam zatem do naszego kościoła parafialnego na Godzinę Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o godz. 15.00. W Niedzielę Miłosierdzia przynosimy również do kościoła skarbonki, które zabraliśmy do domów w czasie Wielkiego Postu i do których składaliśmy drobne pieniądze jako jałmużnę wielkopostną w ramach akcji Caritas.
  11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Damian Prokop, zam. Rzeczyca i Agata Chodak, zam. Zabłoto – zapowiedź druga.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny.
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.