Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021 r.

3 kwietnia 2021, godz.2251
  1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy Zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan Zmartwychwstał – i my Zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami Zmartwychwstania. Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan stawia na naszych drogach życiowych. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wszystkim Wam życzę.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszej świątyni do Świąt i przeżycia Uroczystości Wielkiego Tygodnia. Dziękuję w sposób szczególny wszystkim osobom, które zarówno tu w naszym kościele w Kostomłotach, jak w kościele filialnym w Wichrowie, poświęciły swój czas i zdolności w przygotowaniu naszych świątyń do tych uroczystych dni. Dziękuję osobom, które złożyły swoje ofiary do skarbonki na tegoroczne dekoracje związane z naszymi świętami. Dziękuje wszystkim, którzy ofiarnie służyli w tym czasie przeróżną pomocą, szczególnie Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy administratorom strony Internetowej Kostomłoty News za możliwość przeprowadzenia transmisji On-Line z nabożeństw Triduum Paschalnego, dzięki którym nasi parafianie mogli łączyć się z nami na modlitwie tu w naszym kościele. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie w sposób szczególny dziękuję za złożone ofiary na utrzymanie kościoła i funkcjonowanie parafii.
  3. Jutro II dzień świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 (Wichrów), oraz o godz. 12.00. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na utrzymanie Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Za ofiarność serdecznie dziękuję.
  4. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschalną, przeżywamy je jak jedną Uroczystość. W ramach przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia Bożego na Mszach Świętych wieczornych o godz. 18.00 będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia połączoną z modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszam zatem do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o godz. 15.00. W Niedzielę Miłosierdzia przynosimy również do kościoła skarbonki, które zabraliśmy do domów w czasie Wielkiego Postu i do których składaliśmy drobne pieniądze jako jałmużnę wielkopostną w ramach tegorocznej akcji Caritas. Można również ofiary na ten cel przekazywać drogą elektroniczną, wpłacając te pieniądze bezpośrednio na konto Caritas.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dawid Żądło, zam. Kostomłoty i Patrycja Jasiecka, zam. Kąty Wrocławskie – zapowiedź trzecia, oraz Damian Włodziński, zam. Mietków i Aneta Kozłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Elżbieta Bawaj-Gazda. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.