Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020 r.

11 kwietnia 2020, godz.1556
  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będą najlepsze Wielkanocne życzenia: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza lokalnym, społecznym i narodowym.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszej świątyni do Świąt i przeżycia Uroczystości Wielkiego Tygodnia. Dziękuję w sposób szczególny wszystkim osobom, które zarówno tu w naszym kościele w Kostomłotach, jak w kościele filialnym w Wichrowie, poświęciły swój czas i zdolności w przygotowaniu naszych świątyń do tych uroczystych dni. Dziękuję osobom, które złożyły swoje ofiary do skarbonki na tegoroczne dekoracje związane z naszymi świętami. Dziękuje wszystkim, którzy ofiarnie służyli w tym czasie przeróżną pomocą. Dziękujemy administratorom strony Internetowej Kostomłoty News za możliwość przeprowadzenia transmisji on-line z nabożeństw Triduum Paschalnego, dzięki którym nasi parafianie mogli łączyć się ze mną na modlitwie tu w naszym kościele. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie w sposób szczególny dziękuję za złożone ofiary na utrzymanie kościoła i funkcjonowanie parafii. Mam nadzieję (jak my wszyscy), że w najbliższym czasie wrócimy do normalnego funkcjonowania i parafia również zacznie działać tak, jak przed epidemią koronawirusa.
  3. Jutro II dzień świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 (Wichrów), oraz o godz. 12.00.
  4. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschalną, przeżywamy je jak jedną uroczystość. W ramach przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia Bożego na Mszach Świętych wieczornych o godz. 18.00 będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia połączoną z modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93 urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata Jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności Jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  6. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszam zatem do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o godz. 15.00. W Niedzielę Miłosierdzia przynosimy również do kościoła skarbonki, które zabraliśmy do domów w czasie Wielkiego Postu i do których składaliśmy drobne pieniądze jako jałmużnę wielkopostną w ramach tegorocznej akcji Caritas. Można również ofiary na ten cel przekazywać drogą elektroniczną, wpłacając te pieniądze bezpośrednio na konto Caritas.
  7. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.